ÖTA Teslim Yeri

Birçok araç sahibi ömrünü tamamlamış araçlar ile alakalı olarak resmi bir şekilde bertaraf işlemi yapıldığını bilmemektedir. Bu işlemler devletin resmi makamları tarafından belirlenen ve aynı zamanda resmi kanunlara göre işlemler yapan yerlerde yapılmaktadır. Araçların yaş olarak ömürleri dolduğunda veya kaza gibi sebepler ile kullanılamaz duruma geldiklerinde mutlaka ömrünü tamamlamış hurda araçların öta teslim yeri götürülmesi ve en doğru teknikler ile bertaraf edilmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle araç sahipleri tarafından araç bertaraf formu doldurulmalıdır. Bu formlar ilgili tesislerden alınabilmekte ve yine aynı yerlerde deneyimli personellerin yardımı ile doldurulabilir. Yapılan işlemlerde önemli olan araçların yasal mevzuatlara göre belirlenen şartları taşıyıp olmasıdır.

Teslim yerleri için arayın.

HEMEN ARAYIN!

0216 661 71 10

Öta Teslim Yerlerinde Verilmekte Olan Hizmet Nedir?

Örneğin hayati parçaları veya sistemleri eksik olan araçlar bu kapsama girmemekte veya araç sahiplerine bu araçlar için herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. Bu tesislerde yer ala tüm ekipmanlar araçların en doğru şekilde parçalar ayrılması ve aynı zamanda tüm parçaların uygun şekilde istiflenmesi için dizayn edilmiştir. Ayrıştırılan tüm bu parçalar daha sonra ki aşamalarda geri dönüşüm tesislerine gönderilmekte ve burada çeşitli işlemler ile yeniden kullanıma uygun hale gelmektedir. Bu alanda hizmet veren tesisler kesinlikle devletin resmi makamları tarafından verilmiş olan lisanslara sahip olmalar ve tüm işlemleri resmi bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Araç sahipleri de seçecekleri tesisler hakkında araştırma yapmalı ve asla yetkisiz yerlerden bu tarz hizmetler almamalıdırlar.

Aracın cinsine veya ebatlarına göre yapılmakta olan bu işlemler sayesinde trafikte yer alan eski veya kusurlu araçların sayılarında çok ciddi bir düşüş meydana gelmiştir. Ömrünü tamamlamış hurda araçlar için öta teslim yeri seçiminde sorun yaşayan kişiler yapacakları kısa bir araştırma ile yaşadıkları yerlere en yakın tesislerin iletişim bilgilerini kolay bir şekilde bulabilmektedirler. Çok önemli bir işlem olması ve aynı zamanda hem ülke ekonomisine hem de araç sahiplerine çok ciddi avantajla sağlamaktadır. Eski araçlarını yenilemek isteyen kişilerin bu sistem sayesinde belli oranlarda indirim hakkı da kazanabilmeleri sebebi ile bu hizmeti kullanan kişilerin sayıları her geçen gün artmaktadır.

WhatsApp Ulaşım!
Hemen Ara!