Hurda Araç Bertaraf Formu

Hurda araçların trafikten düşürülmesi ve bertaraf edilmesi işlemlerinden önce mutlaka bertaraf formunun doldurulması gerekmektedir. Araç sahipleri tarafından doldurulan ve bertaraf tesislerinden temin edilmekte olan bu evraklar da araç ve araç sahipleri hakkında tüm bilgiler yer almaktadır. Bu sebeple hurda araç bertaraf formunun tam olarak doldurulması çok önemlidir. Araç hakkında gerekli olan bilgiler kategorisi, plakası, şasi nosu, motor nosu, markası, modeli, rengi ve net ağırlığı gibi bilgilerdir. Bu bilgileri dolduran kişiler daha sonra evrakların orta kısmında yer alan kişisel bilgi bölümünü de doldurmalıdırlar. Bu bölümde ise adı, soyadı, adresi, posta kodu, kimlik nosu, ilçesi, şehri gibi bilgiler yer almaktadır. Bir alt kısımda ise aracı teslim alan kişi veya tesis hakkındaki bilgiler yer almaktadır. Burada da ünvanı, adresi, posta kodu, telefonu, faks numarası, ilçesi, şehri, vergi nosu, lisans numarası ve e-postası gibi bilgiler yer almaktadır.

Aynı zamanda bu bölümde ilgili tesisin ÖTA teslim yeri, geçici depolama alanı veya işleme tesisi gibi özellikleri de belirtilmelidir. Bu kısmın altında da aracın gönderileceği yer bilgileri bulunmaktadır. Burada doldurulması gereken bilgiler arasında ilgili tesis hakkında gerekli adres veya unvan gibi bilgiler yer almaktadır. Daha sonra araç sahibinin beyanının bulunduğu bölüme araç sahibi tarafından günün tarihi yazılıp imza atılır ve tesis yetkililerinin vurduğu mühürden sonra form doldurma işlemi tamamlanmış olmaktadır. 

Bertaraf formu temin etmek için iletişim adreslerimizden bizi arayabilirsiniz.

HEMEN ARAYIN!

0216 661 71 10

Hurda Araç Bertaraf Formu Nasıl Doldurulur?

Son derece ciddi ve özenli bir şekilde doldurulması gereken bu form tüm işlemlerin eksiksiz bir şekilde yapılması için çok önemlidir. Daha önce hurda araç bertaraf formu doldurmamış olan kişiler bu konu hakkında tesislerde yer alan yetkililerden gerekli yardımları alabilmektedirler. Araç sahiplerinden aldıkları bu forma göre işlemler başlamakta olan yetkililer araçların bertaraf işlemlerini tamamlamaktadırlar. Araçlarının bu tesislere getiren kişiler için bu tarz formları temin etmek adına bir araştırma yapılmasına gerek yoktur. Tüm hurda araç bertaraf tesislerinden temin edilebilmekte olan bu formlar yine aynı tesislerde görev yapan yetkililere teslim edilmektedir.

WhatsApp Ulaşım!
Hemen Ara!