Araç Kayıttan Düşme ve Bertaraf Formu

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler çerçevesinde, çevre ve insan sağlığının korunması noktasında, hurda araçların trafikten men edilmesine dair son derece sıkı şekilde uygulanan yönetmeliklerimiz bulunmaktadır. Bu araçlar ömrünü tamamlamış araçlar, ÖTA ömrünü tamamlamış araç olarak tanımlanmaktadır. Bu araçların trafikte yer alması hava kirliliği başta olmak üzere, önemli çevre sorunlarına neden olmaktadır. Öte yandan, sıkça kazalara ve aksamalara neden oldukları da malumdur. Araçların doğru geri dönüşüm işlemleri ile yeniden ham madde haline getirilmesi ve sanayimize kazandırılması mümkündür. Bu hizmetleri sunan bir firma olarak, çevreye duyarlı şekilde, tamamen yasal ve yetki belgelerimiz, çalışma izinlerimizle hizmet sunmaktayız. ÖTA araçların teslimi için, araç sahiplerine, ülkemizin her yerindeki bayilerimizle servis sağlamaktayız.

Lider Geri Dönüşüm olarak, firmamız hakkında tüm bilgilerimizi, referanslarımızı ve yetki belgelerimizi sitemizde sizlere sunmaktayız. Ayrıca, hurda aracınızın yönetmeliklere uygun şekilde kaydını aldırarak teslimini yapmak isterseniz, firmamız sitemizde bulunan araç ve parça başvuru formu bölümünden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bundan sonra teslim yerleri bölümünden, bulunduğunuz il için yetkili olan servisimizin iletişim detaylarına ulaşabilirsiniz. Servise geldiğinizde, ömrünü tamamlamış hurda aracın kayıttan düşme ve bertaraf formu işlemleri yapılacaktır. Web kayıtları ile bilgisayar ortamında, eksiksiz olarak yapılan aracın kayıttan düşme ve bertaraf formu işlemlerinden sonra, öta yani hurda aracınız artık, geri dönüşüm için teslim edilmiş araç statüsünü kazanacaktır.

Aracınız için uzmanlarımız tarafından takdir edilen bedel size ödenecektir. Bedellerimiz konusunda kesinlikle bir çekinceniz olmamalıdır. Tamamen tarafsız ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan uzmanlarımız, alanında profesyonel olup, sizlere aracınızın değerini hakkaniyetli şekilde teslim edecektir. Araçların teslim alınmasından itibaren firmamızın yaklaşık olarak 28.000 metrekarelik tesislerinde işlem yapılmasına başlanır. Araçların depolanması, sıralanması, geri dönüşüm işlemleri yapılması hepsi eksiksiz olarak kayda alınır. Tüm bu işlemlerimiz sırasında asla çevreye zarar vermiyoruz. Çevre bilinci yüksek bir firmayız ve bu konuda gerekli denetleme ve donanımlarımız mevcuttur. ISO 140001 çevre koruma kriterlerine sonuna kadar uygun şekilde hareket etmekteyiz. Geri dönüşüm işlemlerinde öncü firmayız.

WhatsApp Ulaşım!
Hemen Ara!